O Köy Bizim Köyümüzdür Projesi Kapsamında Siirt'in Baykan ve Tillo İlçeleri Salon Toplantıları

Çalışmalarımız / O Köy Bizim Köyümüzdür Projesi

O Köy Bizim Köyümüzdür Projesi Kapsamında Siirt'in Baykan ve Tillo İlçeleri Salon Toplantıları

shadow

"O Köy Bizim Köyümüzdür"

 

KAMER Vakfı Siirt Şubesi ve KAMER Vakfı Batman Şubesi olarak, Sabancı Vakfı’nın katkılarıyla, Siirt ve Batman’ın ilçe ve köylerinde okula gitmeyen kız çocuğu kalmaması, erken ve zorla evliliklerin engellenmesi ve namus cinayetlerinin önlenmesi için “O Köy Bizim Köyümüzdür” adlı bir proje başlatmış bulunmaktayız.

 

Siirt ve Batman Valiliklerinin ve İlçe Kaymakamlıklarının kıymetli destekleri, Siirt ve Batman Barolarının ortaklığı ve din adamlarının iştiraki ile yürütülecek bu projenin özellikle köyler olmak üzere iki ildeki kadınların eğitim haklarını kullanarak güven içinde yaşamalarına katkı sağlayacağını umuyoruz.

 

 

"O Köy Bizim Köyümüzdür" projesi kapsamında Siirt'in Baykan/Tillo ilçelerindeki salon toplantılarını 08.11.2014 / 11.12.2014 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.

 

Düzenlenen toplantıya Baykan/Tillo ilçelerine bağlı köylerin imamları, muhtarları, köy öğretmenleri, Kaymakam ve kaymakamlıktaki memurlar, ilçede bulunan STK yetkilileri, basın olmak üzere toplamda 200 kişi katılım sağlamıştır.  

 

 Toplantıdan Kareler