Yayınlarımız

Kategoriler

Yayınlarımız

shadow

Kız Olmak, Oğlan Olmak

KAMER Vakfı, bu el kitabıyla kız ve oğlan çocukların özgürce yetiştirilmesine engel olan toplumsal önyargıları gözler önüne sermek, her cinsten çocuğun yeteneğini geliştirebilmesi için nasıl davranmamız gerektiğinin ipuçlarını vermek amacındadır.


Biz de Varız

Biz de Varız kitabında sığınmacı kadınlar kendi hayat hikayelerini anlatıyor ve “biz de varız” diyor. KAMER ve hikayelerini anlatan kadınlar birlikte güçlenmenin ne kadar önemli olduğunu bize bir kez daha hatırlatıyor.


Şiddetle Mücadelede HAKLARIMIZ

6284 Sayılı Yasa, İstanbul Sözleşmesi, CEDAW'a göre Şiddetle Mücadelede HAKLARIMIZ. Sokakta ya da evde şiddete uğruyorsanız... Şiddete ya da şiddet tehlikesine karşı neler yapabilirsiniz? Şiddet kaderiniz değildir. Şiddete hayır deyin ve hakkınızı arayın


Suçlu Kim? Aile? Devlet? Toplum? Hepimiz?

Suçlu Kim? Projesi, bir kız bebeğin yetişkin bir kadın olana kadar yaşadığı tüm şiddet ve ayrımcılıkları ve bunların suçlularını görünür kılmak için hazırlandı. Proje kapsamında 60 kadına ait 108 dava dosyası inceledi.


Beraber Oynama Grubu El Kitabı

KAMER Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgelerindeki 23 ilde kadınlara yönelik çalışmaların yanı sıra çocuklar için de çalışmalar yürütmektedir. Beraber Oynama Grupları da 3-6 yaş aralığındaki çocuklar için yürütülen çalışmalardan biridir.


Suçlu Kim

KAMER Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde Namus Kisvesi Altında İşlenen Cinayetler İle Mücadelede Kalıcı Yöntemler Geliştirme Projesi


İstersek Biter 2006

Namus Adına İşlenen Cinayetler 2006 Raporu


İstersek Biter 2011

Namus Adına İşlenen Cinayetler 2011 Raporu


Tuvalet Eğitimi El Kitabı

2005 yılında KAMER Vakfı tarafından basılan Tuvalet Eğitimi el kitabı farklı meslek gruplarından olumlu geri bildirimler almış ve çocukların bu alandaki gelişim ve eğitimlerine katkı sağlamıştır.
Ben Varım

ben varım...biz varız. Bu kitapta 15 ilden 15 kadının hikayesi var.


Suçlu Kim?

KAMER Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde Namus Kisvesi Altında İşlenen Cinayetler İle Mücadelede Kalıcı Yöntemler Geliştirme Projesi


Kız Olmak Oğlan Olmak

Erken çocukluk dönemi natif eğitim modelleri kitapçığı